V Ostravě jednoznačně

Způsobem start – cíl si SLUNETA došla ve středu večer na Tatranu v Ostravě pro první výhru v této sezóně. Možná se to podle výsledku může zdát jako jednoduché utkání, ale opak je pravdou, cesta na triumfem v Ostravě se začala komplikovat hned o samotného začátku utkání.

Skóre otevřel ústecký Maishe Dailey košem s faulem, ale zranil se při tom a do utkání už pak nezasáhl. V předzápasových textech se ve spojitosti se SLUNETOU často objevovalo slovo obrana, a na tu se svěřenci Honzy Šotnara soustředili a konečně to neslo ovoce. A když ústecký kapitán Láďa Pecka 8 body v řadě zavelel k bodovému úprku, nestihli na tento nástup do zápasu chladně vstoupivší domácí zareagovat už po první čtvrtině vela SLUNETA 15:27.

SLUNETA dále dominovala pod oběma koši (doskoky v poločas 18-26) a pod vedením tria Nichols, Pecka a Autrey si pohodlně došla pro poločasové vedení 27:50. Jedinou kaňkou byly už 4 osobní chyby Váni, ale vzhledem k tomu, že každý z hráčů, kteří vyběhli, podal dobrý výkon, to zase tak velká komplikace nebyla.

Ve třetím dějství se náskok Ústí vyšplhal až na 30 bodů (35:65), a jelikož domácí se vůbec nedostali do tempa, utkání se, na rozdíl od jiných hal, dohrávalo v poklidu, v poslední čtvrtině dostali prostor i náhradníci na obou stranách. SLUNETA si tedy připisuje první výhru v poměru 62:91 a nyní ji čeká příprava na další venkovní utkání, netradičně v neděli pojede k doposud neporaženým Pardubicím.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 62:91 (15:27 27:50 47:74)
Body domácí:
Weaver 21, Svoboda a Jeter po 10, Snopek 5, Heinzl, Jakel a Williams všichni po 3, Majerčák, Týml a Mička všichni po 2, Čank 1
Body hosté: Nichols 23, Pecka 15, Autrey 14, Váňa 10, Nábělek 9, Johnson a Karlovský po 8, Dailey a Žikla po 2
Trojky: 26/7 – 24/12
Trestné hody: 24/15 – 22/13
Doskoky: 35 - 50
Osobní chyby: 20 - 20